"Мамо, я бачу війну": як долучитися до створення найбільшого в світі цифрового музею дитячої творчості

Проєкт оголошує новий етап збору дитячих малюнків про війну в Україні
Найбільший у світі цифровий музей дитячої творчості про війну розпочинає новий етап збору малюнків дітей та підлітків. Проєкт запрошує дітей та їх батьків, вчителів і вихователів навчальних закладів надсилати малюнки на тему війни. Деталями ділимось далі.
За 3 роки діти навчились пристосовуватися до нової реальності, а є ті, хто народились вже у війні — і не знають іншого світу. Вони навчилися розрізняти сирени повітряної тривоги, швидко спускатися в укриття та говорити на непрості теми, пов’язані з війною. Але багатьом легше виражати почуття у творчості, через свої малюнки.
Мета нового етапу проєкту – задокументувати та зберегти в історії досвід українських дітей на третій рік повномасштабного вторгнення.
Організатори наголошують, що завдяки технології блокчейн, кожен дитячий малюнок буде збережено як незмінний цифровий артефакт з точною датою та походженням. Автентичність цих малюнків неможливо буде заперечити. Так свідчення дітей про війну будуть захищені та збережені у найбільшому цифровому артмузеї для наступних поколінь.
Проєкт “Мамо, я бачу війну” вже налічує понад 15 тис. малюнків, які відображають емоції та переживання українських дітей у час війни. З 2022 року дитячі малюнки побували з виставками у посольствах та штаб-квартирах у 50+ країнах по всьому світу, у тому числі в Кореї, Гонконзі, ОАЕ, в Естонії та інших країнах Європи.
Завантажити малюнки можна через офіційний сайт проєкту. Для цього потрібно зробити 3 прості кроки:
-
Сфотографувати малюнок в гарному освітленні (якщо малюнок цифровий – зберегти у гарній якості) та завантажити його.
-
Завантажити фотографію роботи разом із власноруч написаною запискою, з підписом та датою, в якій зазначено наступне: Я, як законний представник [ім'я дитини], прочитав та погоджуюсь з Умовами участі у проєкті Благодійного Фонду «Мамо, я бачу» щодо використання наданої тут творчої роботи моєї дитини.
-
Заповнити форму з контактними даними та коротко описати історію дитячого малюнку.
Також проєкт закликає дітей та батьків, які раніше надсилали малюнки, підтвердити роботу, повторно завантаживши її та заповнивши форму з контактною інформацією за цим же посиланням.
Кожен дитячий малюнок може стати частиною історії у цифровому музеї!
Раніше ми також розповідали, як корисно та цікаво провести час із дитиною. Маємо для вас 10 крутих ідей для спільного дозвілля.