Один важливий бур’ян може врятувати дачника: що це та як використати

Сад і город
589
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

жінка на городі
Фото з відкритих джерел / Дачники знають про цей секрет

Для чого потрібна кропива на городі

Ми розповідали про хитрий метод висаджування перцю . Тепер поговоримо про користь такого начебто бур’яну, як кропива.

Кропива, яку багато хто вважає бур'яном, насправді може стати цінним помічником у вашому городі. Її користь для рослин та ґрунту складно переоцінити. Чим корисна кропива для городу, розповідаємо разом із ProstoWay .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чим корисна кропива

  • Джерело поживних речовин кропива багата на мікроелементи, такі як калій, азот, фосфор, магній, залізо, кальцій, вітаміни групи B, C, E, K. Ці речовини необхідні для росту та розвитку рослин, покращують їх імунітет, стійкість до шкідників та хвороб.

  • Захист від шкідників - кропива має репелентні властивості, які відлякують багатьох шкідників, таких як попелиця, слимаки, гусениці. Її настій можна використовувати як натуральний інсектицид.

  • Підвищення родючості ґрунту - кропива, перегниваючи, збагачує ґрунт органічними речовинами, покращує його структуру, вологоємність та повітропроникність.

  • Стимулювання росту - кропив'яний настій можна використовувати як стимулятор росту для різних культур, особливо овочевих та ягідних.

Як приготувати настій з кропиви:

  1. Зберіть кропиву. Найкраще збирати кропиву до цвітіння, коли вона максимально насичена корисними речовинами.

  2. Наріжте стебла та листя кропиви на дрібні шматочки. Покладіть подрібнену кропиву в ємність та залийте водою кімнатної температури. Вода повинна повністю покривати кропиву.

  3. Накрийте ємність кришкою та поставте в темне місце на 1-2 тижні. За цей час настій перебродить і стане темно-коричневого кольору. Перед використанням процідіть настій через сито або марлю, щоб видалити залишки трави.

Розведіть настій з водою в пропорції 1:10. Використовуйте розведений настій для поливу овочевих, ягідних, плодових та декоративних культур. Обприскуйте рослини по листю, стеблах, уникаючи попадання на квіти.

Не використовуйте свіжий настій з кропиви, він може обпалити рослини. Не застосовуйте настій з кропиви для поливу капусти та інших хрестоцвітих культур.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кропива - це не просто бур'ян, а й цінний дар природи, який може допомогти вам виростити здорові та рясні врожаї. Також ми розповідали про цінне підживлення для огірків.