Всесвітній день української хустки: історія свята, привітання українською мовою та листівки

Усі свята
Ірина Майстренко

Ірина Майстренко

Журналістка

7 грудня Україна відзначає красиве свято: Всесвітній день української хустки. Спеціально до цієї дати ми підготували інформацію про історію свята, цікаві факти про українську хустку, а також привітання та листівки.

Сезон зимових свят у самому розпалі. Відзначивши День святого Миколая , українці вітають одне одного з Днем хустки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Всесвітній день української хустки: історія свята

Це свято — досить нове, воно з'явилося лише 2019 року, але з кожним роком стає дедалі популярнішим. Його мета — об'єднання жінок різної професії, віку та національності задля збереження українських традицій, звичаїв та національної ідентичності.

Ідея свята Всесвітній день української хустки належить вінничанці Людмилі Станіславенко, депутатці Вінницької обласної ради, президентці Міжнародного Клубу Успішних Жінок України. Зрештою її ініціативу підтримало багато відомих людей в Україні та по всьому світу.

Тоді ж було започатковано флешмоб, у рамках якого українки діляться фото в популярному народному уборі. До свята зазвичай проводять майстер-класи з правильного зав'язування та носіння української хустки. До того ж, у День української хустки українки діляться родинними історіями, цінним досвідом своїх предків, показують унікальні орнаменти хусток. Фотосесії в українському стилі також дуже актуальні до святкової дати.

всесвітній день української хустки

Українська хустка: цікаві факти

Раніше хустка була беззмінним атрибутом українок, який носили впродовж усього року. Залежно від сімейного статусу, віку та події хустка змінювалася: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші — темні, вдови — чорні. Для заміжньої жінки вона була обов'язковим головним убором.

Перші українські хустки мали суто білий колір, згодом на них з'явилися кольорові малюнки. За методом зав'язування можна було визначити, з якого регіону жінка.

У народній традиції з хусткою пов'язано дуже багато ритуалів. Так, якщо хлопець хотів посвататися до дівчини, він мав подарувати їй дорогий подарунок: чоботи, намисто або хустку. Цією хусткою нареченій "покривали" голову на весіллі. Цей звичай мав дуже важливий сенс для кожної дівчини, адже вона змінювала соціальний статус і свою роль у суспільстві. Також на хустці носили весільний коровай, яким потім пригощали гостей.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Хустка завжди вважалася потужним оберегом. Якщо хлопець збирався в далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що дочекається його.

Якщо хворіло немовля, його сповивали в мамину хустку. Боячись пристріту і поганих думок заздрісників, обличчя дитині витирали сподом спідниці або виворітним боком ношеної хустки.

За хусткою — її тканиною та оздобленням — можна було впізнати рівень достатку родини.

Загалом українська хустка об'єднувала жіночі покоління і передавалася від матері до доньки, символізувала спадкоємність і плекання українських традицій. У скрині обов'язково було кілька хусток для дівчини як придане.

день української хустки

Привітання з Днем української хустки

У цей зимовий день не забудьте привітати рідних і близьких з унікальним святом. Привітання зі Всеукраїнським днем української хустки українською мовою — далі.

 ***
Вітаємо з Днем української хустки! Нехай цей символ національної гордості завжди прикрашає вашу душу та нагадує про важливість національних традицій.

 ***
Святкуймо разом День української хустки! Нехай вона буде не лише вишуканим доповненням образу, але й міцним знаком нашого об'єднання та гордості за своє коріння.

 ***
З нагоди Дня української хустки бажаємо кожному відчувати себе часткою великої української родини. Спільно підтримуймо традиції та зберігаймо нашу культурну спадщину.

***
Нехай українська хустка буде для вас не лише елементом стилю, але й мостом до спогадів про багату історію та теперішній день нашого незалежного народу.

***
З нагоди Дня української хустки хочу від щирого серця привітати вас з цим чудовим святом! Сьогодні ми об'єднуємося, щоб вшанувати красу та символіку української хустки, яка стала не лише модним аксесуаром, але й важливим елементом нашої культури.

***
Зі Всесвітнім днем української хустки! Нехай цей день буде наповнений радістю, взаєморозумінням та неймовірною енергією спільності. Нехай кожна хустка, яку ви носите, стане не лише елементом стилю, а й символом нашої національної гордості та єднання.

 ***
З Днем української хустки! Бажаємо кожному виявляти свою національну самобутність та виростати на гідних традиціях. Нехай цей символ стане вам в нагоді у кожному важливому моменті життя.

 ***
Вітаємо зі святом української хустки! Нехай вона завжди буде для вас не лише об'єктом краси, але й важливим символом єднання, любові до рідної землі та поваги до національної спадщини.

***

З нагоди Дня української хустки від серця вітаю вас! Нехай цей витончений символ національної гордості завжди плете невидиму нитку, що об'єднує нас із нашою великою та неповторною культурною спадщиною. Хай українська хустка буде не лише красивим аксесуаром, але й магічним ключем, що відчиняє двері до душі нашого народу. В кожному візерунку нехай віддзеркалюється велика історія, теперішній день і наше спільне майбутнє. Нехай підтримка народних традицій буде для нас завданням серця, що наповнює наше життя теплом і зв'язує нас із корінням.

Листівки з Днем української хустки

У свято пропонуємо вам прикрасити свої соцмережі ще й красивими листівками з Днем української хустки.

день украинской хустки поздравления
день украинской хустки картинки
день украинской хустки открытки
день украинского платка поздравления
день украинского платка открытки
день украинского платка картинки
день украинского платка картинки
день украинского платка картинки
день украинского платка картинки

Як і вишиванка, українська хустка — це не просто елемент одягу. Це наше національне надбання, сильний оберіг, що приносить у дім любов, гармонію і взаєморозуміння, хустка — берегиня роду. Зі святом, нехай наша традиція живе!

Також не пропустіть інформацію про традиції Нового року в Україні та світі. Все про історії та звичаї популярного свята, про які повинен знати кожен, ви можете прочитати в нашій статті.

Обложка: Майстерня Треті Півні