Будьте в ресурсі: 3 поради, які повернуть вас до активного життя
Якщо ви часто чули про те, що хтось не в ресурсі, але не розуміли, що це означає, цей матеріал для вас
Коли людина в ресурсі, вона має енергію на те, щоб згорнути гори. Він відчуває енергію, легкість і гармонію, може отримувати задоволення від життя, ставити цілі та досягати їх. І, як наслідок, відчувати себе щасливим. Але як прийти у ресурсний стан?
Як знайти свій ресурсний стан: поради, які допоможуть бути активними
Для початку варто зрозуміти, що таке ресурсний стан. Наш внутрішній ресурс складається з кількох складових: фізичного, психологічного, енергетичного та духовного комфорту. Думати у тому, яка з цих складових ресурсу важливіше, немає сенсу, оскільки вони рівнозначні і однаково важливі щастя людини.
Чому ми можемо бути не в ресурсі?
Щоб бути в ресурсі, потрібно вміти підтримувати баланс між отриманням і віддачею енергії. Зрозуміти, що цей баланс порушено просто. Наприклад, навіть після відпустки не вистачає сил на елементарні завдання або після вихідних немає сил на те, щоби зібратися в офіс.І тут ми приходимо до головного правила ресурсності – не варто зливати енергію просто так. Для цього потрібно позбутися негативних (і енерговитратних) звичок — не витрачайте час та сили на гнівні коментарі, засудження інших, шкідливі звички, конфлікти, образи, самокритику та спілкування з негативними людьми.
Як відновити ресурс: прості, але дієві поради
Для того щоб відновити ресурс, важливо знайти джерела накопичення енергії та виявити "протікання". У цьому допоможуть прості правила:
-
Визначте свою зону відповідальності. Ця порада допоможе перестати турбуватися про те, що ви не можете проконтролювати. І, як наслідок, почати концентруватись на тому, на що ви можете вплинути.
-
Дотримуйтесь режиму дня. Недостатня кількість сну, відсутність фізичної активності та серфінг в інтернеті перед сном також крадуть енергію. І, що не менш важливе, здоров'я.
-
Займайтеся приємними справами. Постарайтеся проводити час з сім'єю або друзями, дивитися добрі фільми або займати себе приємними турботами. Згадайте про свої хобі, захоплення чи традиції ходити в кіно — ці заняття допоможуть тримати себе в ресурсі.
Раніше ми писали про те, чи потрібна в житті мета. Своєю думкою поділилася психолог Олена Адамова.