Неочікувано з'ясувалося, що "20 днів у Маріуполі" — це не перший "Оскар" для України: що про це відомо
В Мережі пишуть, що Україні на "Оскарі" вже двічі приносив чоловік з Криму
96-та церемонія вручення "Оскара" назавжди ввійде в історію України як день, коли наша країна здобула першу перемогу в історії своєї незалежності на цій престижній кінопремії. Фільм "20 днів у Маріуполі" виграв у номінації "Найкращий документальний фільм", а його режисер Мстислав Чернов знову розповів світу про російський терор і руйнівну війну на батьківщині зі сцени.
Тим часом в мережі згадали, що вже у 2006 році українець із Керчі, Анатолій Кокуш, отримав два "Оскара" у номінації "Інженерно-технічний приз". Ці нагороди вручають за досягнення, які відображають високий рівень інженерної майстерності та мають важливе значення для розвитку індустрії. Кокуш працював на кіностудії ім. Довженка у Києві та отримав дві нагороди за свої винаходи.
Хоча "Оскар" у категорії "Інженерно-технічний приз" може бути менш відомим, ніж інші, проте інновації українця в Голлівуді відіграли значну роль у створенні кінематографічних шедеврів. Кокуш є творцем операторських кранів серії "Каскад" і співрозробником гіростабілізованого операторського крана "Авторобот", які допомогли зняти деякі з найвідоміших сцен у світовому кіно, таких як з "Титаніка".
Звісно, не можна сказати, що нагорода, яку отримав Кокуш — це перший "Оскар" для України, однак його вклад в кіно є не менш важливим. До речі, у 2020 році Анатолія Кокуша внесли до Національного реєстру рекордів України, а у 2021 році був випущений документальний фільм "Кокуш. U.Crane" ("Одержимість") режисерів Світлани Соколенко та Андрія Зажарського.
Також не обійшлося без скандалів. На премії вирішили згадати про Росію та показати відео про Навального.