Хто не може пекти паски на Великдень і чому: народні прикмети та заборони

Цей невеличкий список вас здивує!
Наближається Великдень і всі українські господині вже активно шукають рецепти смачних пасок. Однак хороший рецепт — це ще не все. Дуже важливо обрати й правильний день для випікання пасочок, а також заздалегідь визначитися, хто саме у вашому домі буде займатися великодньою випічкою.
Що про це кажуть народні прикмети — розповідаємо у цьому матеріалі.
Чи можна пекти паску, коли місячні?
Одна із заборон пов’язана з критичними днями. У народі здавна вважається, що під час місячних жінка не повинна пекти паску. Ми вже розповідали, з чим пов’язана ця заборона, і чому на сьогодні це — не більше, ніж забобон.
Чи можна вагітним пекти паску?
Ще один забобон стосується вагітних: раніше також вважалося, що жінкам, які чекають на появу дитини, місити тісто на паску та випікати головний символ Світлого Воскресіння Христового не личить. Чому — достеменно невідомо, пояснення цієї народної заборони знайти дуже складно. Вочевидь, цей забобон з’явився в народі просто через те, що вагітність, як і критичні дні, у деяких людей викликають сум’яття.
Коли не можна пекти паску на Великдень
Категорично заборонено випікати паски у Страсну п’ятницю. Причина проста — це день, коли відбулося розп’яття Ісуса Христа, тобто день великої жалоби. Вважається, що і тісто не підійде, і на смак паски, спечені в п’ятницю, будуть поганими.
Здавна для випікання пасок передбачено аж три дні: середа, четвер та субота. В будь-який з них ви з легкістю напечете багато смачних пасочок до Великодня. Головне — підходити до справи з любов’ю і щирою молитвою на устах🙏❤️ Пам’ятайте, що думати про погане, лихословити, кричати та сваритися під час приготування паски не можна.
Раніше ми також писали про Світлий тиждень. Йдеться про період у 7 днів відразу після Воскресіння Хрестового. Розповідаємо, як називається кожен із днів Світлого тижня, що потрібно встигнути зробити, а що — категорично забороняється робити в цей період.