Що робити, якщо у вас вкрали телефон: 5 важливих кроків, щоб не залишитись ще й без грошей
Насамперед вам необхідно захистити свої дані
Раніше ми розповідали, як можна дізнатися, що ваш телефон прослуховують. Тепер же розповімо, що робити, якщо телефон вкрали, а на ньому, як відомо, у кожного з нас міститься чимало важливої інформації та, зокрема, персональні дані.
Докладною інструкцією, як діяти в такій ситуації, ділиться Держспецзв'язку. Вона складається з 5 простих кроків. Про них ми й розкажемо далі.
Що робити, якщо вкрали телефон: офіційна інструкція
1️⃣ Насамперед треба заблокувати свою SIM-картку. Для цього потрібно повідомити свого мобільного оператора (чи операторів, якщо в смартфоні було 2 сімки).
Робиться це за такими номерами:
-
Київстар: можна надати інформацію оператору за номерами 466 або 0 800-300-466 з будь-якого іншого номера.
-
Vodafone: треба подати заявку, зателефонувавши на номер 222 або 0 800-400-222.
-
lifecell: ви можете зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 або 0 800-20-54-33.
❗️ Зверніть увагу, що мобільні оператори просять надати PUK-код або ж номери, на які ви найчастіше дзвонили чи якісь інші дані, відомі лише власнику SIM-картки, яку потрібно заблокувати.
2️⃣ Змінити паролі до своїх облікових записів. Йдеться про Google-акаунт, соцмережі, застосунок “Дія”, онлайн-банкінги тощо.
3️⃣ Далі необхідно заблокувати банківські картки, на яких є кошти (в т.ч. і кредитні). Можна як звернутися до банку офлайн, так і скористатися онлайн-банкінгом чи зателефонувати у свій банк.
4️⃣ Обов’язково слід звернутися до поліції.
5️⃣ Попередьте рідних та близьких про ситуацію. Так ви зможете бути певним, що зловмисник не виманить у них кошти, прикинувшись вами.
Раніше ми розповідали про 4 вагомі причини купити дешевий смартфон замість дорогого. Для чого це робити і чому тут річ не лише в економії — дізнавайтеся на Hochu.ua прямо зараз!