Навіть не думайте фотографувати! У яких країнах за фото можна "вляпатися" у серйозні проблеми

У цих країнах одне фото може закінчитися в'язницею
Красиві фотографії стають свідками наших пригод під час подорожі. Архітектура, пам’ятники, пляжі та селфі у горах потребують залишення на згадку. Сучасний туризм неможливо уявити без сотні фотографій, але у деяких країнах камера може стати джерелом серйозних проблем.
Щоб звичайний знімок на телефон не обернувся величезним штрафом, судом чи навіть тюремним ув'язненням, важливо знати країни, де заборонено фотографували певні місця, або все підряд. Де краще тримати камеру в сумці, щоб не опинитися за ґратами чи без кругленької суми грошей, пише 24tv.
-
ОАЕ. Тут фотографувати людей без їхньої згоди вважається порушенням права на недоторканність приватного життя, тому суворо заборонено. Порушення карається штрафом до 500 000 дирхамів (понад 130 000 доларів США) або тюремним ув'язненням.
-
Японія. Робити фото заборонено в храмах, на вокзалах і в деяких традиційних готелях, відомих як рьокани. Фото людей може розцінюватися, як втручання у приватне життя. У Кіото є заборона на фотографування гейш, а за порушення заборони можна отримати штраф - 100 доларів США.
-
Франція. Не можна фотографувати людей, особливо неповнолітніх. Це суперечить чинному законодавству, спрямованому на захист персональних даних і прав на недоторканність приватного життя.
-
Індія. У країні діє заборона на фотографування військових об’єктів, аеропортів та біля урядових будівель. Деякі релігійні об'єкти, наприклад храм Джаганнатха в Пурі, також мають сувору заборону на зйомку. Порушення може призвести до великих штрафів та арешту.
-
Італія. У Сикстинській капелі (Ватикан) фотографування суворо заборонено. У багатьох музеях дозволили зробити фото, але лише без спалаху, а деякі об'єкти взагалі забороняють знімання. У Портофіно введено штраф 275 євро для туристів, які зупиняються, щоб зробити селфі у визначених "червоних зонах", що створюють затори.
-
Північна Корея. Все фотографування суворо контролюється. Самостійно зроблене фото може призвести до тюремного ув'язнення. Камеру можна вмикати лише у супроводі ліцензованого гіда та лише у спеціально відведених місцях.
-
Сінгапур. У країні діють суворі правила щодо фотографування в громадських місцях, особливо поблизу урядових установ. Для знімків у музеях і на виставках потрібно отримати попередній дозвіл.
-
Саудівська Аравія. Суворо заборонені фотографування та розповсюдження зображень державних установ, співробітників правоохоронних органів та жінок. Туристи, які роблять фото ризикують зі штрафами або депортацією.
-
Туреччина та Єгипет. Заборона фотографувати військові об'єкти та персонал. Порушникам загрожує штраф або розслідування. Бажання сфотографувати поліцейських або демонстрації буде вважатися серйозним правопорушенням, що кваліфікуватиметься як шпигунство або загроза безпеці.
-
Таїланд. Існує заборона на фотографування в зоні злітно-посадкової смуги на пляжі Пхукет Біч. При порушенні буде штраф у розмірі 40 000 бат (приблизно 1300 доларів США) або тюремне ув'язнення терміном до 20 років. У крайньому разі, особливо небезпечні порушники можуть бути засуджені до смертної кари, передбачено Законом про повітряну авіацію.
Раніше ми розповідали, для чого досвідчені мандрівники фотографують свою валізу перед польотом. Адже така дрібниця може врятувати від багатьох проблем.
- фото
- заборона
- подорож
- туризм
- турист
- що треба знати
- Індія
- Дубай
- Франція
- Японія
- Італія
- Корея
- Таїланд
- Єгипет
- Туреччина