Продюсерка фільму "Навальний" недоречно висловилася про стрічку "20 днів у Маріуполі". Українці вже пояснили, що не так з її "вітаннями"
Марія Пєвчих чомусь заявила, що документальна стрічка про російські звірства в окупованому Маріуполі – це про політику, а не про геноцид
Подивившись стрічку “20 днів у Маріуполі” мало у кого могли виникнути сумніви, що вона отримає міжнародну премію Оскар. І все ж, вшанування режисера Мстислава Чорнова стало буквально міжнародним, адже, по-перше, це перший Оскар для України, а по-друге, робота воєнного кореспондента та його команди — наочний доказ того, як безжально росія вчиняє геноцид українського народу вже стільки років поспіль.
До зіркових привітань доєдналася і російська журналістка-розслідувачка та продюсерка фільму “Навальний”, який отримав Оскар торік. І хоча скоріш за все Марія Пєвчих не хотіла образити українців, її висловлювання явно обурили багатьох.
А вся проблема у тому, що у своїй публікації в соцмережі “Х” (у минулому Twitter) стрічку “20 днів у Маріуполі” Пєвчих назвала “політичною документалкою”. Мабуть, наочне свідчення геноциду українського народу, жорстоких знущань з цивільних, окупації та знищення мирних міст — не воєнна документалістика, а лише “політична гра путіна”.
Твіт російської діячки швидко набрав розголосу, тому не дивно, що після цього Марії нагадали — за вбивством сотні тисяч українців стоїть не лише диктатор путін, а й усі росіяни, які досі не зупинили свого “вождя”.
-
Це не "про політику", це про російський геноцид українців!
-
Досить брехати. Це документальний фільм про злочини російського народу, а не лише про злочини путіна. росіяни винні в рівній мірі.
-
Це не тільки путін, це росія! Не путін вбивав, катував і ґвалтував жителів Маріуполя. Це були росіяни!
-
У цьому документальному фільмі немає нічого "політичного", Маріє. Він просто розповідає про те, що росія скоїла воєнні злочини в моєму рідному місті. Якщо ви не бачите різниці між воєнними злочинами та політикою — ви точно не політик.
-
Це не політичний документальний фільм, а свідчення того, що росія і росіяни зробили в Україні, вбивши сотні тисяч українців саме в Маріуполі.
-
Тобто, якщо я зніму документальний фільм про війну в Сирії, він буде політичним? Чи, можливо, про В'єтнам? Теж політичний? Чи, можливо, кадри з Берліна 1945 року будуть розглядатися в політичному контексті? Будь ласка, розрізняйте справжні політичні фільми — такі як "Навальний", так, це історія зсередини російської політики, — і документальні фільми про війну, такі як "20 днів у Маріуполі", оскільки цей фільм не про політику, а про те, як жителі Маріуполя намагаються вижити, коли їхнє місто штурмує ворожа армія,
— пишуть у відповідь Марії Пєвчих.
Нагадаємо, раніше творець оскароносного фільму "20 днів в Маріуполі" розповів, як зірки Голлівуду відреагували на його промову. Виявилося, що більшість знаменитостей у залі була не спроможна стримати сльози.